(Видео+фото) Патниот правец Прилеп-Македонски брод непрооден, на Плетвар отeжнато движење

t

Ноќта ќе биде тешка за оние кои ќе се движат по македонските патишта. Речиси сите патни правци се непроодни и неисчистени. Екипата на „Република“ беше на дел од нив и забележа дека наделжните од „Македонија“ повторно ги изненади снегот.

Најопасно е можеби на Плетвар каде возилата едвај се движат и каде е неопходна зимска опрема.Патниот правец Прилеп-Македонски брод е целосно непрооден. Непродно е и на велешко брдо.

Слично е и на Стража како и на делот од Крива Паланка кон Деве Баир како и на Ѓавато каде е забрането движење за тешки моторни возила.

Фото и видео Република

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По повеќе од една деценија падна снег…

Во Јужна Африка падна снег првпат од…

(Видео) По рекордно високите температури и сушата,…

По неколкумесечната тешка суша и рекордно високите…

Возете внимателно: Одрони и снег на одредени…

Обилните врнежи од дожд на патните правци…

Македонија под снежна покривка: Еве каде моментално…

Утрово Македонија е речиси под снег. На…

(Фото) Април како јануари: Непрекинато вее снег…

Во Маврово во моментов има вистинска снежна…