(Видео) Авион падна на автопат во Америка и се запали!

t

Авион со еден мотор се урна на прометниот автопат во Северна Каролина и се запали, а двајца членови на екипажот можеа да избегаат, соопшти Федералната управа за авијација.
Сè се случи во четвртокот вечерта во близина на регионалниот аеродром во Ешвил.

Пред падот, пилотот повикал помош поради проблеми со моторот и чад во кабината, наведувајќи дека ќе изврши принудно слетување на автопатот.
Според американските медиуми, пилотот и уште еден член на екипажот успеале да излезат од леталото пред да се запали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Американски милијардер: Украина ќе доживее крах –…

Американскиот милијардер Дејвид Сакс, по усвојувањето во…

Кинескиот премиер: Америка и Кина треба да…

Кинескиот премиер Ли Џианг за време на…

(Видео) Авион падна на автопат во Америка…

Авион со еден мотор се урна на…

Турција се подготвува за првиот лет на…

Анкара – Турција се подготвува да ја заврши…

Како на филм: Украински пилот пребегна во…

Пилотот веќе се наоѓа на руска територија…