Објавено на:

(Видео) Автомобил се преврте 4 пати во страшен инцидент на Дакар релито

t

Двајцата возачи имаа среќа да си заминат неповредени по големиот инцидент на релито Дакар.

Бенедиктас Ванагас и неговиот совозач Филипе Палмеиро се обидуваа да напредуваа во Фазата 4 во пустината во Саудиска Арабија.

Но, налетувајќи на една песочна дина, нивното возило полета и се преврте четири пати.
Видеото може да го погледнете тука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Четворица албански пратеници ќе бидат казнети за…

Комисијата за етика на по 10 дена…

Во пограничен инцидент во Кашмир загина индиски…

Во вчерашната престрелка помеѓу индиските и пакистанските…

Инцидент во Градска болница: нападнал лекар, искршил…

Ноќеска во 03 часот, полициски службеници од…

Автомобил удри во електричен тротинет кај Бит…

Сообраќајна несреќа се случи кај Бит пазар.…

Автомобил изгоре ноќеска кај Бит-пазар

Автомобил, сопственост на жител на Скопје, вчеравечер…