(Видео) Али Ахмети пее за диктаторот Енвер Хоџа

t

На социјалните мрежи е објавено видео кое до кое стигна и албанскиот портал „Алмакос“ на кое се гледа како лидерот на ДУИ Али Ахмети со срце и душа пее песна посветена на диктаторот Енвер Хоџа.

На видеото Ахмети пуши и цигара, но засега не е познато кога и каде е настанато истото.

На видеото се гледа како тој пее со тажен лик и емоции.

Линк до видеото:
https://www.facebook.com/watch/?v=904286696935171

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ахмети за ТВ21 по состанокот со Таравари:…

Во просториите на општина Гостивар попладнево се…

Најкорумпираниот функционер на ДУИ, Беким Мемети ги…

Беким Мемеди е единствениот албански шериф во…

Ахмети – Лудва: Уставните измени се многу…

 Скрининг процесот, уставните измени, европската интеграција и…

Ахмети повторно најавува решавање на спopoт со…

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети уште еднаш…