(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан Мицкоски

t

Заменикот на државниот секретар на САД, О’Брајан денеска во интервју за “360 степени” буквално го уништи Христијан Мицкоски.

Коментирајќи ги процесот и потребата од уставни измени, дипломатот истакна дека подобра понуда, доколку некој нуди како што тоа го прави Мицкоски, би требало да ја објави пред да добие власт, а не да вели дека некогаш ќе испреговара подобра рамка.

Не би купил ни кола од таков човек, не да го гласам, додава О’Брајан.

– „Има понуда на маса. И ако сакате да знаете за некого кој е и како ќе постапува кога ќе биде на власт, видете како ќе реагира на таа понуда. Ако тие велат, на многу јасен начин, еве ја алтернативата и верувам дека таа е прифатлива за другите, тогаш можете да процените дали се во право или не. Ако велат – имам подобра понуда, но нема сега да ви кажам што е – тоа е личност од која не би купиле автомобил. Па, мислам и дека не би требало да гласате за нив, исто така“, вели помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, прашан за ставот на ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Заменикот на Блинкен го потопи Мицкоски: Од…

„Има понуда на маса. И ако сакате…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

(Фото) Мицкоски ја тужи Левица преку адвокат…

Мицкоски ја тужи Левица преку адвокатот Панче…