(Видео) Апасиев: Ни нудат концепт на либанизација – Секое второ дете од Полог да се раѓа во Италија или Швајцарија

t

“Етнотрибализмот ни го сервираат како европска вредност. Ние создадовме општество на квоти, коешто ни донесе секое второ дете од Полог да се раѓа во Италија, во Швајцарија или надвор од Македонија. – вели лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

– Првиот концепт кој што ни го нудат е концептот на дејтонизација. Либанизација на Македонија, бејрутизација на Скопје. Тоа е нивната агенда, спонзорирана од западните амбасади. Ни понудија модел на бинационален грабеж.

Ние сме единствена земја во светот со еден Парламент и две Влади. Но помина времето кога Македонецот беше инфериорен во сопствената држава. Левица е принципиелно против Бадентер и против Балансер.“ – вели Апасиев.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Володин: Конференцијата во Швајцарија нема никаква смисла,…

Одреден број пратеници на украинската Врховна рада…

(Видео) Сиљановска не знае колку чинело патувањето…

Претседателката Сиљановска Давкова не знае колку чини…

Евровизискиот победник Немо најави европска турнеја, но…

Швајцарецот Немо кој победи на овогодинешната Евровизија…

Гаши: Италија е силен поддржувач на Македонија…

Претседателот на Собранието, Африм Гаши денеска оствари…

Семејство со три деца во Италија со…

Семејство со три деца, со автомобил излетало…