(Видео) Апсиев е гнида, психопат или е нашмркан: Пендаровски му врати на пцовката на лидерот на Левица

t

Како одговор на новинарско прашање претседателот Пендаровски одговори на пцовките на Димитар Апасиев.

– Тој тип минатата година ја пцуеше Радмила Шеќеринска и отприлика знам за каква креатура се работи ама не верував дека ќе дојде во ситуација да ми пцуе почината мајка. Мојата мајка е почината пред 10 години, таков став може да искаже или ушмркан, или му фали нешто у глава. Јас стварно мислам дека тој психопат не е со сите што може вакви изјави да постира на социјалнте мрежи, ова е преседан. Тврдам дека ниеден европски политичар јавно не пцуел мртов родител на друг колега.

На Балканот тие работи, особено ако имаш нешто меѓу нозе ги кажуваш у очи. Тој немаше храброст да ми каже во живо туку се крие во некој подрум и од таму ги упатува пораките за сечење, бесење…

Од друга страна што да очекуваш од еден гнида од човек да дојде и да ти каже во очи кога знае кои се консеквенците, не само јас туку секој нормален човек за псовка кон починат родител нема да прости и знае што ќе добие.

Преку глава ми е од такви тастатура патриоти и големи македонски мажиња кои не туркаат во обратна насока од демократија и европските вредности, изјави Пендаровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зошто Мицкоски ги брани избрканите од „Комуналец“,…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Пендароски како прав татко на нацијата: Го…

По Министерството за надворешни работи, и претседателот…

Пендаровски ги прими акредитивите на новоименуваниот косовски…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните…

Средба на претседателот Пендаровски со амбасадорките на…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими амбасадорките…

Пендаровски заинтересиран за Роналдо, ги пофали македонските…

Денеска во Давос, претседателот на Република Македонија,Стево…