Објавено на:

(Видео) Апceња во хотелот каде што е Ѓоковиќ

t

На неколку часа пред почетокот на сослушувањето на Новак Ѓоковиќ во федералниот суд во Австралија, се случи апсење на лица кои се сместени во имиграциски притвор во истиот хотел со тенисерот.

Според првичните информации кои ги објави новинарката на телевизијата Канал 9, Џилијан Лантури, станува збор за мигранти кои се наоѓаат во хотелот. Засега не се познати причините за апсењето.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нарушени односите меѓу Германија и Русија: Руски…

Германското обвинителство најави обвинение против руски научник…

(Видео) Позната новинарка yaпсeна поради нaвреда на…

Познатата турска новинарка Седеф Кабас е протворена…

И по заминувањето Ѓоковиќ пpoблеми за Австралија:…

Отвореното првенство на Австралија денеска започна без…

(Фото+Видео) По пpoблемите во Австралија, Ѓоковиќ душевниот…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ престојува во…

Напредна технологија која може да стави крај…

Лекот против корона вирусот на кој работи…