(Видео) Арсовска: Можат да ме прават агент на која сакаат држава – Јас ќе градам мостови со сите во интерес на моите граѓани

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во своето гостување вечерва на Инфомакс во емисијата „Наше Скопје“ говореше за меѓународната соработка во интерес на граѓаните напоменувајќи дека ќе гради мостови со сите во интерес на своите граѓани и не и е важно што медиумите ќе пишуваат за неа.

-Многу интересни средби произлегоја од Форумот на градоначалници, меѓутоа она што го разговаравме со градоначалникот на Бат Јам беше како можеме практично да ја интевизираме соработката што ја имаме, се работи за еден од поразработените и поголемите градови во Израел, кој е тесно поврзан со Тел Авив. Она што конкретно го разговараме беше во делот на како да се справиме со секојдневни предизвици и како тие имале позитивни ефекти и резултати од таквите ситуации.

-Сметам дека можеме да научиме многу едни од други, а пред се едно од поважните работи е тоа што градиме врски и пријателства. Градиме мостови во интерес на моите граѓани и затоа може да почнат да ме прават агент на секоја една земја, затоа што имам намера Град Скопје да го поврзам со сите земји, односно со сите оние градови од кои што можеме да научиме и да склучиме вистински пријателства. Не гледам зошто не би го правеле тоа и како прв пример е подарокот на противпожарното возило што го добивме во посетата во Конја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…