Објавено на:

(Видео) Арсовска: Целосно завршена изградбата на улицата “Христофер Жефаровиќ” во населбата Ченто во Гази Баба

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на Фејсбук сподели дека целосно е завршена изградбата на улицата “Христофер Жефаровиќ” во населбата Ченто во Гази Баба.

Покрај асфалтирањето на улицата направени се и 695 метри пешачки патеки на површина од 1.250 метри квадратни. Коловозната површина зафаќа 2.400 метри квадратни.

– Градот Скопје во континуитет ги реализира проектите од програмата избрана од граѓаните, која содржи клучни барања за подобрување на градската инфраструктура, напиша Арсовска на Фејсбук.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прегазен струмичанец во Скопје, со тешки повреди…

Четириесет и седумгодишен струмичанец е тешко повреден…

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

За скопските општини денеска е неработен ден…

За скопските општини денеска е неработен ден…

СДСМ: ДПМНЕ ја остави Универзална да се…

ДПМНЕ ја остави Универзална сала да се…