(Видео) Атанасовски:  Ако добиеме ново вето од Грција нема да го тргнеме во следните 200 години!

t

– Најстрашно за нас е ново вето, ако Кирјакос Мицотакис кој е син на човекот кој создаде таква негативна политика кон Македонија, неговата сестра Дора Бакојани ни стави вето, таа партија е една семејна каста, ако сега Мицотакис ни стави вето нема ниту ЕУ ниту САД во следните 200 години да го тргнат, вели во гостување во „Тешки муабети“ политичкиот аналитичар Благојче Атанасовски.

– Ако усогласи официјална Софија политика со официјална Атина, дијалектика на затворање на европскит еинформации тоа се нови етнички конфликти во Македонија, вели Атанасовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео)„Бизнис инсајдер“: Ќе се гради „Дубаи во…

Грција го гради најголемиот и најзелениот паметен…

Ципрас: Единствениот пат кон европска иднина на…

„Се потврди на секое ниво дека Преспанскиот…

(Видео) Грчки пратеник: Македонците од „Северна„ Македонија…

Пратеникот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Теофилос…

Коѕијас: На Северна Македонија ѝ ветивме влез…

Поранешниот министер за надоврешни работи на Грција,…

(Видео) Еден загина, еден е тешко повреден…

Едно лице е убиено, а друго тешко…