(Видео) Африм Гаши избран за нов претседател на Собранието на РМ – Само Левица гласаше „против“

t

Со 76 пратеници ЗА и 6 гласа ПРОТИВ, Африм Гаши е избран за нов претседател на Собранието на Република Македонија.

ЗА гласаа ВМРО-ДПМНЕ, ЗНАМ и коалицијата Вреди, додека против само пратениците на Левица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најавените инвестиции во енергетиката: ветар во едрата…

Уште не седнат во фотелјата, следејќи го…

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

Левица: Со дозвола на Пецаков (не)познати изведувачи…

Несанкционираното самоволие на неколку локални моќници и…

Дали режимот почна уште пред да се…

Типот на работење на Талат Џафери вие…

ДУИ му помогна на Мицкоски за двотретинско…

Со 88 гласа “за” пред 3 часот…