Објавено на:

(Видео) Бајден праќа противвоздушно оружје со долг дострел во Украина: Вели вредноста на оружјето е без преседан

t

Бајден најави испраќање противвоздушно оружје со „подолг дострел“ во Украина.

Претседателот вели дека новата дополнителна американска помош за оружје од 800 милиони американски долари е „без преседан“.

Погледнете го видеото од неговоро обраќање:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медиуми: Германски шпиони тајно им помагаат на…

Германската надворешна разузнавачка служба БНД со месеци…

САД ќе ѝ даде нови 18 ракетни…

САД вчера објавија дека на Украина ќе…

Толку од Украина, ситно броиме до војна!…

Церемонијата на потпишување на договорот за припојување…

Ќе почне ли тогаш “вистинската” војна? Луганск…

Луганската Народна Република треба да стане дел…

Брнабиќ: Србија не е неутрална, ја осудуваме…

Српската премиерка Ана Брнабиќ вели дека на…