(Видео) Битолчани на улица по силниот земјотрес

t

Видео од Битола по силниот земјотрес во Грција. Битолчани излегоа на улица на студеното време.

Првиот земјотрес беше со сила од 5.5 степени со епицентар кај Лерин. Имаше уште четири земјотреси по првиот во 22.44.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џабе го дадовме името?! Димитров: ЕУ не…

Поранешниот вицепремиер и министер за надворешни работи…

Османи: Уставните измени што побрзо да станат…

Уставните измени треба што побрзо да станат…

(Фото) “Комити” и “Чкембари” приредија навивачки спектакл…

Екипите на Пелистер и Вардар играат дерби, а иако тоа е…

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…