Објавено на:

(Видео) Блокада на патот Кавадарци-Неготино утре: Ќе протестираат лозарите

t

Поради повеќе нерешени проблеми во лозарството, од здружението „Тиквешки лозаро-овоштари“ за во недела најавија протест и блокада на патот Кавадарци – Неготино.

-Од 11 до 13 часот ќе имаме протест. Затоа сега ги поканувам сите лозари од тиквешијата да дојдат бидејќи работата е за никаде. Нашите барања министерството ги знае, но ништо не превземаат. Имаме проблеми со наводнувањето, неисплатеното грозје, неисплатени средства за измрзнување на овошните насади, на некои исплатија, на некои не, имаме неисплатени средства за сушата…., посочија тие.

Сите нивни барања и најавата за протест, погледнете ги во видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илјадници протестираа законот за амнестија на каталонските…

Договорот за амнестија го склучи Социјалистичката партија…

(Видео) Над 100 000 луѓе на улиците…

Вчера имаше масовни пропалестински протести во Вашингтон,…

(Видео) Масовен протест во Атина со поддршка…

Масовен протест во Атина, илјадници луѓе излегоа…

(Видео) И денес масовни протести во Јордан…

Илјадници луѓе и денес протестираат поради бомбардирањето…

(Видео) Запалена израелската амбасада во Аман, Јордан…

Израелската амбасада запалена во Аман, Јордан од…