(Видео) Бог да чува: Момче ја запроси девојката на погребот на татко и

t

За повеќето жени веридбата е многу важен момент во животот и речиси сите сонуваат дека моментот кога партнерот ќе клекне пред нив е магичен.

Сепак, во животот нема секогаш се да биде како што замисливме, а тоа го докажува и приказната за свршувачката на еден пар од Јужна Африка.

Момчето по име Мојела објави видео на социјалната мрежа ТикТок, на кое се гледа како и изјавува љубов на својата девојка и ја прашува дали сака да се омажи за него.

Сето ова не би било невообичаено доколку ова момче не ја запроси својата девојка на погребот на нејзиниот татко.

На видеото се гледа тажна девојка која седи во првиот ред во близина на нејзиниот починат татко, додека нејзиното момче клечи пред неа.

Видеото стана вирално, а корисниците на социјалните мрежи го критикуваа мажот, велејќи дека ја искористил ситуацијата додека неговата девојка не „размислила трезвено“. Многумина истакнаа дека ова е непочитување и дека целата идеја е погрешна.

– Ова е толку погрешно и нема оправдување за таков потег. Се надевам дека одбила да се омажи за тебе, напишал еден маж.

-Девојката го изгуби татко и, требаше да ја оставиш да го исплаче, не вака. Одвои момент и го допредното. Ова е непочитување и кон неа и кон нејзиниот татко, додаде друг.

Не се знае дали девојката дала потврден или негативен одговор, но се гледа како го задржала прстенот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Позитива на денот: Двајца членови на…

И покрај сите непријатни случки денеска на…

Русија ќе ги зајакне врските со Африка…

Русија ќе ги зајакне врските со Африка…

(Видео) Австрија има женска верзија на Заев:…

Изјавата на австриската министерка дека Африка е…

Србија најде алтернатива: Го засилува економското присуство…

Шестдневната посета на земјите од Централна Африка,…

Во Британија пристигна опaсна зaразна болест од…

Во Велика Британија се откриени два случаи…