(Видео) БОМБА ОД КРМОВ: Ми нудеа 500.000 евра за да преминам во владејачката коалиција!

t

СДСМ на чело со Зоран Заев му нудела на пратеникот на Левица, Борислав Крмов 500.000 евра за да премине во владејачката коалиција, открива пратеникот во денешното гостување во Тешки муабети.

– Почнаа од 100.000 евра, завршија со 500.000 евра. Зоран Заев нели ќе окрупнуваше опозиција, они и претходно така купувале и проба и нас да не купи, ама погрешно проценил, вели Крмов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица прашува како добиле дозвола за складирање…

Изгорениот магацин во тетовско Фалише предизвика огромна…

Реакции за казната на Крмов: Во парламентот…

Македонската јавност со многу коментари го дочека…

Левица: МОН се обидува насилно да формира…

Министерот за образование и наука се обидува…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…