Објавено на:

(Видео) Буш: Секогаш сакав Украина да биде дел од НАТО, не Русија – Не е важно што му ветиле на Горбачов

t

Руските пренкери Вован и Лексус објавија еден дел од разговорот со Џорџ Буш Помладиот кој го именуваа како “проширување на НАТО”

Поранешниот станар во Белата куќа, уверен дека разговара со претседателот на Украина, проговори за тоа како САД цинично го прекршиле ветувањето дека нема да го прошират НАТО.


“Јас отсекогаш ја сакав Украина во НАТО, не Русија. Не е ни важно што му било ветено на Горбачов дека НАТО нема да се шири на Исток, сега ја гледаме моменталната ситуација. Мислев дека Путин ќе биде покооперативен ама тој се смени наеднаш. “, вели Буш во нговиот разговор со “Болодимир Зеленски”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Санду: Немам информации дека Русија планира да…

Молдавската претседателка Маја Санду рече дека нема…

Џоана: Самитот на НАТО во Мадрид ќе…

Заменик-генералниот секретар на НАТО, Мирчеа Џоана денеска…

Русија: Прифаќањето на Украина и Молдавија како…

Русија во петокот рече дека одлуката на…

Конашенков: Руската армија го блокираше Лисичанск од…

Руската армија ја проби украинската одбрана и…

Британски бискуп: Санкциите се глупава алатка, може…

Британскиот бискуп Ник Бејнс ги нарече санкциите…