Објавено на:

(Видео) Буш: Секогаш сакав Украина да биде дел од НАТО, не Русија – Не е важно што му ветиле на Горбачов

t

Руските пренкери Вован и Лексус објавија еден дел од разговорот со Џорџ Буш Помладиот кој го именуваа како “проширување на НАТО”

Поранешниот станар во Белата куќа, уверен дека разговара со претседателот на Украина, проговори за тоа како САД цинично го прекршиле ветувањето дека нема да го прошират НАТО.

“Јас отсекогаш ја сакав Украина во НАТО, не Русија. Не е ни важно што му било ветено на Горбачов дека НАТО нема да се шири на Исток, сега ја гледаме моменталната ситуација. Мислев дека Путин ќе биде покооперативен ама тој се смени наеднаш. “, вели Буш во нговиот разговор со “Болодимир Зеленски”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин најави одговор за влезот на Финска…

Хелсинки немаше „неволји“ со Москва со години,…

Украински медиуми: Пронајден уред за прислушкување во…

Уред за прислушување случајно бил пронајден во…

Полска: Украинското членство во ЕУ е закана…

Европските агро-производители нема да можат да се…

Германската царина се заканува дека ќе ги…

Германија може да конфискува подароци испратени од…

Испораките на руски гас во Кина ќе…

Русија и Кина разговараа за прашањето за…