(Видео) Велат не нема: Ама еве не и во Пиринска Македонија – снимка која ќе ви ја наполни душата

t

На социјалните мрежи се појави видео од тоа како се негува македонската култура во Пиринска Македонија во едно средно училиште.

На видеото се слуша македонската песна „Што имала ксмет стамена“, а децата играорци изиграа прекрасно оро.

Погледнете:

РЕПУБЛИКА ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИНГРАД, гласи коменарот на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поради Отворен Балкан: 30.000 Македонци и Албанци…

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и…

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…