(Видео) Велиновска “го уби” Мицкоски: Не би го направила ни евнух што чисти клозети, не партија да води!

t

Ниедна партија нема да опстои од постојниве ни во Македонија, ни во ЕУ, верувајте ми на зборот, вели Мирка Велиновска во денешната Вонредна епизода на Тешки муабети.

– Нема тие да пишаат епитафи за нивните гробови, народот ќе им ги пишува или ќе им ги фрла коските за ова дереџе до кое го доведоа, вели Велиносвак која го коментира и Христијан Мицкоски.

– Ниту го знам, ниту сум сакала да го запознаам, јас од првата појава сфатив дека тоа е меко тело. Тоа е вина и на Груевски кој со неговиот комплекс, да не биде надминат, избра компромитиран човек желен за винимание од Урсула, да го погледне некој. Јас не би му дала ни квалификација како евнух од најнизок ранг, да чисти клозети. Апелира народот да му даде глас на човек кој откако стана лидер не изговори полнокрвно македонски народ, уште го признава Стево Пендаровски, вели Велиновска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела…

Мицкоски се мајтапи со Таче: Да се…

Да можеше водење на држава да се…

ВМРО-ДПМНЕ ќе го пpeгази СДCM: Мицкоски со…

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС)…

Мицкоски од Охрид: Час поскоро да се…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска присуствуваше…