(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Пиунот на Заев, Ковачевски беше непријатен блам да се гледа како е вишок на самитот на лидери Отворен Балкан

t

Се уште остана енигма во кое својство пиунот Ковачевски беше на самитот Отворен Балкан во Тирана. Таму беа водачите на државите од регионот, додека Ковачевски беше придружба на Зоран Заев. Освен тоа што беше статист и пиун на Заев, нејасно е што правеше Ковачевски на тој самит и која беше неговата улога, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Ковачевски освен тоа што се поклонува на Заев видовме и дека беспредметно се смее на самитот.

Оттука пиунот на Заев Ковачевски треба да одговори:

Дали зашто му е смешно додека го третираат како вишок на самитот. И зашто партијата негова тврдеше дека само што не влеговме во ЕУ, а сега не лаже со Отворен Балкан?, подвлекуваат од партијата.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за поставување на…

ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за поставување на мерна…

Владеачко-политички консензус за милијарда евра од Клинички…

Ќе добие ли некогаш Македонија нов Клинички…

(Видео) Бомба на Крмов: ВМРО-ДПМНЕ ќе прифати…

Во вечерашното гостување, пратеникот на Левица –…

Мециновиќ: СДС и ДПМНЕ се заедно во…

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ ја коментира…

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ го брани трујачот Цементарница Усје

Градот Скопје денеска поднесе кривична пријава за…