(Видео) ВМРО е пред СДСМ со 80 илјади гласови разлика

t

идерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги последните анкети вели дека предноста на опозицијата е сериозна и навестува убедлива победа на следните избори.

Поискусните знаат дека 4,6% предност на анкетите за опозиција е сериозна предност во услови кога имаме ваква поделеност во општеството. Кога би го претвориле овој број во гласови, би било повеќе од 85 000 гласа разлика. На локалните избори имавме 55 000 гласа разлика, заедно со советничките листи. Сега таа е зголемена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германската министерка се сретнала и со пратениците…

Вчера пред Комисијата за надворешна политика во…

Голема полициска акција: Уапсени дилери на автопатот…

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот…

Спасовски – Мејер: Интензивна македонско-американска соработка и…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на…

(Фото) НИ ДОАЃА НАЈТОПЛИОТ ДЕН ЗА ОВАА…

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување…

Приведена штипјанка која се обидела да размени…

Вчера изутрината околу 09.00 часот, полициски службеници…