(Видео) Вонредна вест: Удар на гром предизвика пожар во куќи во Куманово!

t

На социјалните мрежи се појавија видеа од Куманово на кои може да се забележи пожар.

Според првичните информации горат една или повеќе куќи, а пожарот започнал поради удар на гром.

Засега нема информации колкави капацитети на ТППЕ Куманово се вклучени во гаснење на пожарот., ниту дали има повредени или мртви лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Суспендиран полицаецот кој учествуваше во хулиганската група…

Алсат официјално дознава дека полицаецот вклучен во…

Димитриевски бара одговор од Спасовски, Ковачевски и…

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски на Фејсбук…

Акција на МВР во Куманово: Пронајдени марихуана…

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во…

(Видео) БОГ ДА ЧУВА! Масовна тепачка на…

Телевизијата Алсат на Фејсбук сподели видео од…

Ковачевски и Груби ќе положат цвеќе во…

По повод одбележувањето на државниот празник 11-ти…