Гeрмaнckи вojниk се зakaни нa Гeрмaниja: Пoвлeчeтe ги мeркитe прoтив koвид или ќe имa мртви

t

Германскиот војник на својата влада и дал ултиматум до денеска во 16:00 часот да ги повлече сите мерки против коронавирус и да се откаже од планираното задолжително вакцинирање.

Според неговите зборови, ако владата не го исполни неговиот ултиматум, “ќе има тела по полиња”.

Како што се наведува во твитот кој го објавил новинарот и уредникот на весникот “Bild”, Јулиан Ропке, германското Министерство за одбрана трага по овој војник.

Ропке го пренел и видеото во кое непознатиот војник ги изнесува своите закани.

Германското министерство за одбрана на твитер навело дека на интернет кружи снимка од војник која често се споделува.

“Содржи закани против владеењето на правото кои се неприфатливи. Последиците веќе се истражуваат”, навело Министерството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…