(Видео) Говорот која ја расплаче Југославија: Ветеран од Босна – не’ поделија за да можат да не’ владеат

t

Ветеран од Босна ги потресе сите на просторите на поранешна Југославија со неговиот емотивен говор во кој вели дека Југославија намерно е поделена за да можат полесно да управуваат со мали држави како сегашните.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Помошник на поранешниот претседател Реган: Бомбардирањето на…

Соединетите Американски Држави направија шест грешки кои…

(Видео) Југославија беше држава со вредности, видете…

Зошто ни се враќа југоносталгијата? Затоа што…

Германскиот канцелар ја спореди војната во Украина…

Олаф Шолц привлече многу внимание во Германија…

Југословенски компании ги изградија браните што ја…

Две брани над градот Дарна во источна…

Најголемата мистерија во Југославија: Исчезнаа 20.000 бебиња,…

Во словенечкиот Нови Место минатиот викенд се…