Објавено на:

(Видео) Голема експлозија во Иран, дел од медиуимите објавуваат дека неколку ирански градови ги надлетуваат воени авиони

t

Силна експлозија се слушнала во воена фабрика во централниот ирански град Исфахан, но официјален претставник за безбедност изјави дека нема жртви, објави иранската државна телевизија IRIB на својата веб-страница рано во неделата.

„Експлозијата се случи во еден од центрите за производство на муниција на Министерството за одбрана и според соопштението на политичкиот и безбедносен заменик-шеф на губернијата Исфахан нема жртви“, јави ИРИБ, без да даде дополнителни детали.

Неофицијално се работи за напад со дронови, но не е познато чии се истите. Според локални извори активирана е противвоздушната одбрана и воени авиони се забелеажни на небото.

Дел од патиштата кон градот Исфахан се блокирани од Иранската револуционерна гарда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Машала: Од патарини лани собрани 53,2 милиони…

На наплатните станици во државава лани е…

,,Македонската лига е најдобра, за две години…

Рашид Содик е нигериски интернационалец, еден од…

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото…

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс…

Денеска се празнува Свети Никифор, патријарх Цариградски

Управуваше мудро и ревносно со Светата Црква…

Спасовски најавува: Набрзо група македонски државјани ќе…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во…