(Видео) Горда Југословенка од „Острелија“ изгубена во преводот – со навреди за Јанко, ако не сте знаеле ова е егзистенцијален апсурд

t

Минатата недела цела Македонија беше во шок откако во популарната емисија „Јади Бурек“ се јави гледач кој ја загубил својата сопруга откако лекарите ја сместиле во одделеие со болни од Ковид 19 за по нејзината смрт да биде ограбена.

Раскажувајќи гледачот не можеше да ги сопре солзите, а не успеа да се воздржи ниту водителот Јанко Илковски кој во солзи ја прекина емисијата.

Но ваквата ситуација не ја разбрала гледачка од Австралија па го обвини Илковски дека се смеел. Нејзиниот трагикомичен коментар и статусот на Илковски ви го пренесуваме во целост.

Видеото од емисијата можете да го погледнете тука:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Апасиев и Крмов се приклучија кон…

Левица известува дека двајцата пратеници на оваа…

Социјалдемократи, другарки и другари, време е за…

Пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски разочаран од…

Утрово пожар во скопско училиште – сите…

Утрово во скопската населба Аеродром, поточно во…

Интересен податок: Како заработувале Бајден, Борисов, Обама,…

Минатата година, во февруари, пошироката јавност беше…

ОД ДЕНЕСКА ПИЈАЛАЦИТЕ ПОЕВТИНУВААТ ДО 30%; Паѓаат…

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај…