(Видео) Гоцо дали се слушаме? – Технички проблеми во студиото на РТС

t

Видео кое ги насмеа сите до солзи.

Доказ дека водење програма во живо не е лесно и дека секогаш може да има некои непредвидени околности, е видеото од утринската програма на српската државна телевизија, РТС кое се појави на социјалните мрежи.


Водителката се обидела во програмата да ја вклучи и колешката Гоца, но не помина се така лесно.

„Време е да ги слушнеме најважните вести, Гоца е во централното биро. Гоцо… “, ѝ се обрати водителката на колешката која не ја слушна и продолжи да се подготвува.

„Молам, што вели“, рече Гоца, која не сфати дека е во програмата во живо.

„Не може да не слушне“, изјави водителката, но Гоца набрзо сфати дека е вклучена во програмата и почна да ги чита вестите.

Погледнете го видеото кое ги насмеа сите!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Слично на членот 5 во НАТО: ЕУ…

Шефот на ЕУ дипломатијата потврди дека доколку…

Димовски распали по Шарената револуција: Се што…

Поранешниот пратеник во македонското Собрание, Илија Димовски,…

Захарова: Нека влезат Финска и Шведска во…

Соединетите Американски Држави, принудувајќи ги Финска и…

Министерката за култура призна: Имало финансиски неправилности…

За работењето на директорот на Албанскиот ансамбл,…

Прекинати преговорите меѓу Русија и Украина

Мировните преговори меѓу Москва и Киев во…