Објавено на:

(Видео) Го oпцy Бајден во живо на телевизија: „Let’s go Brandon“

t

„Let’s go Brandon“ е политички слоган кој нашироко се користи како замена за навреда „Fuck Jo Biden“.

На спортските настани кои започнаа на почетокот на септември 2021 година се слушаа скандирањата на „Fuck Jo Biden“. Извикувањето „Lets go Brandon“ се појави откако репортерот на Ен-Би-Си Кели Ставаст погрешно и пренесе на јавноста што публиката извикуваше по што изјавата на репортерот стана меме.

Џаред Шмек, татко на четири деца, во саботата изјави дека е „напаѓан затоа што ја искористил својата слобода на говор“ и сега добива заканувачки телефонски повици.

Повикот, кој беше емитуван на интернет, го привлече вниманието на медиумите, делумно, поради одговорот на Бајден. Тој му оговори Шмек: „Ајде да одиме Брендон“, се согласувам. Изгледа дека Бајден воопшто не ја разбрал шегата на Шмек.

„Разбирам дека има вулгарно значење на „Ајде да одиме, Брендон“, но јас не сум толку простум, без разлика како се чувствувам за него“, изјави Шмек за медиумот, додавајќи дека нема лоши чувства кон Бајден. Но, тој тврди дека Бајден би можел да „врши подобра работа“ како претседател.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трамп: Бајден со политичкиот прогон врз мене…

Рускиот претседател претходно изјави дека обвинението за…

Американскиот Конгрес изгласа почеток на процедурата за…

Домот предводен од републиканците усвои републиканска резолуција…

Бајден повторно фатен како чита одговори на…

Американскиот претседател Џозеф Бајден, за време на…

Најнова вест: Спикерот Мајк Џонсон изјави дека…

Спикерот Мајк Џонсон изјави дека Домот денеска…

Бајден вети 200 милиони долари за Украина…

Американскиот лидер го повика Конгресот да донесе…