(Видео) Градоначалничката на Скопје со новогодишно обраќање: За само 50 дена покажавме дека со малку средства и многу труд, со желба и посветеност можеме да постигнеме сериозни резултати

t

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска со новогодишно обраќање им ја честиташе Новата година на сите граѓани на Република Македонија.

Таа во своето обраќање истакна дека за само 50 дена со малку средства, многу труд, со желба и посветеност се постигнати сериозни резултати кои ќе го подобрат живот на Sкопјани.


-Дозволете ми искрено и од срце да ви ја честитам 2022 година и да ви посакам спокој, здравје и среќа во годината што е пред нас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Apcoвcкa пoчнa co кpивичнитe за администрацијата…

Град Скопје по Иницијатива од Државната Комисија…

Градоначалничката Арсовска се сретна со Здружението на…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, оствари…

Aрсовска ќе истражува каде исчезнаа 12 милиони…

“Прво ќе се посветиме да институциите преземат…

Одлична вест за студентите: Арсовска донесе одлука,…

По барање на студентите читалната во градската…

Градоначалничката Арсовска го посети првороденото бебе во…

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска го…