Објавено на:

(Видео) Грчките навивачи се испотепаа со француската полиција – ги растерувале со солзавец

t

Француската полиција удри со солзавец врз Грците навивачи во Марсеј.

Четвртфиналниот натпревар од Лигата на конференциите меѓу Олимпик од Марсеј и грчки ПАОК имаше негативна увертира поради судирот меѓу грчките навивачи и француската полиција, која употреби и солзавец за да ги растера гостите.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лице нападнало друго лице на бензинска во…

Лице физички нападнало друго лице на бензинска…

22-годишен француски фудбалер застрелан во Марсеј

Поранешниот бисер на младинската школа на Олимпик…

Драма во Скопје: Маж расекол и претепал…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

По масовна тепачка во училишен двор пет…

Сѐ почести се тепачките меѓу тинејџерите. Последниот…

Малолетничка тепачка и во Гази Баба: Употребени…

Синоќа по полноќ во полициската станица Гази…