(Видео) Давидовски: Тетовци, особено жителите во радиус од два километри од пожарот да не излегуваат од дома!

t

Жителите на Тетово, особено жителите кои живеат во радиус од два километри од фабриката која гори, да не излегуваат од дома без потреба и да не ги отвораат прозорците, порача раководителот на одделот за хигиена и здравствена екологија при Центарот за јавно здравје во Тетово.

Пожарникарите се најизложени на јаглерод моноксид и диоксид, но и други опасни материи, додава Давидовски кој истакна дека ќе се извршат испитувања на водата и почвата во Тетово за дополнителна безбедност и сигурност на граѓаните.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

Левица: Касами повика на рушење на уставниот…

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен…

Министрите од регионот потпишаа изјава за борба…

Министрите за надворешни работи на Северна Македонија,…

(Видео) Големи немири и подметнати пожари го…

Полициски автомобили и автобуси беа запалени откако…

Пожарникари кои учествувале во гасењето на пожарот…

Тетовските пожарникари и денеска ќе продолжат со…