Објавено на:

(Видео) Дали сме поблиску до Светска војна: Гори руска воена инсталација во Твер – има и МРТВИ

t

Во моментов голем пожар гори во рускиот истражувачки институт за воздушно-космичка одбрана во Твер.

Најмалку еден е загинат, а 30 повредени според локалните медиуми.

Засега не е позната причината за пожарот.

Она што е интересно е што вчера Русија ја испали моќната интерконтинентална балистичка ракета „Сармат II“ која што може да го уништи целиот свет. Истата раќета користи непозната технологија за Западот меѓу која и онаа технологија на хиперсонични ракети кои се серизона опасност за НАТО и САД бидејќи во моментов не постои доволно напреден одбрамбен систем кој истите ќе ги собори.

Се поставува прашањето дали можеби некаква шпионска активност на западните служби е причина за хавараијата во оваа воена истражувачка инсталација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…