Објавено на:

(Видео) Детали за кобната сообраќајна несреќа во Италија: Автобусот со македонски туристи се судрил со два камиони

t

Италијанските медиуми објавија фотографии од сообраќајната несреќа во која учествуваше автобус со македонски туристи, при што загина возачот на автобусот а повредени се 12 патници.

Според информациите, автобусот се судрил со два камиони на автопатот меѓу градовите Асколи Пичено и Анкона. До верижниот судир, како што јавуваат италијанските медиуми, дошло денеска околу 10 часот.

По судирот, едниот од камионите се запалил во тунел, a причините се’ уште се утврдуваат. Се споменува дека едниот од камионите пренесувал алкохол.

Македонските патници се пренесени во болница, пишуваат италијанските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков им изрази сочувство на роднините на…

„Автомобилот со кој вечерва одевме за Варна…

Ексклузивно писмо: Франција, Италија и Германија го…

Чекорите што ги презеде Косово не ги…

Голема акција во Италија: 142 лица се…

Италијанските власти соопштија дека денеска во операција…

Матарела: ЕУ минува низ најтешкиот период од…

Италијанскиот претседател Серџо Матарела денеска изјави дека…

Италијанскиот министер за одбрана: Разговарајте со Путин!

Италијанскиот министер за одбрана Гидо Кросето денеска…