(Видео) Директорката на Карил објасни зошто на телото на Денис Тот немало модринки

t

Директорката на КАРИЛ д-р Маја Мојсова вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 објасни зошто на телото на ракометарот Денис Тот немало видливи повреди.

Го видов видеото. Тоа ми падна впечатливо е уште од првиот удар, не можам да проценам колку е силен ударот, но тој понатаму не се помрднува. Можеби во тој моментот престанува да дише и нема циркулација. Ако нема циркулација, тогаш нема модрици. Со оглед на томографијата, веројатно многу долго мозокот останал без кислород. Тој момент е клучен. Јас не знам дали има временски кога се случува, и кога е повикана итната помош, колку трае, додава Мојсова.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Директорката на Карил објасни зошто на…

Директорката на КАРИЛ д-р Маја Мојсова вечерва…

Раководителката на КАРИЛ: Излезе дека ние сме…

Раководителката на КАРИЛ, Маја Мојсова подетално го…

Раководителката на КАРИЛ: Нема лекарска грешка во…

Раководителката на КАРИЛ, доктор Маја Мојсова Мијовска…

Спасовски за случајот со Тот: Се бараат…

Одредена конфузија настана поради тоа што првично…

КАРИЛ со осуда за шпекулациите во јавноста:…

Клиниката за ТОАРИЛУЦ-КАРИЛ денеска ги осуди како…