Објавено на:

(Видео) Драматична акција на “Тигрите” во Кичево: Приведен дилер, татко му ја попречувал акцијата

t

На 04.03.2022 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ и ОВР Кичево го приведоа Е.П. од Кичево, дилер на кокаин, кој се барал и за извршени насилства. При претрес во неговиот дом пронајден е кокаин, четири ваги, пари, списоци на должници кои купувале дрога од него и неговиот татко А.П.

При претресот во домот на Е.П. полициските службеници биле попречувани од Н.П. за што ќе следува соодветна кривична пријава по чл. 382 и 368 од КЗ. Против Е.П. и А.П. ќе бидат поднесени кривични пријави по чл. 215 од КЗ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Човек пронајден мртов по пожар во куќа…

На 09.12.2023 година во 04.45 часот, во…

Тешка сообраќајна несреќа кај кичевско: Едно лице…

Четириесет и деветгодишник починал возејќи кај кичевско…

Приведен дилер од Делчево, кај него најдени…

На 13.10.2023 во 22.30 часот на бул.„Македонија“…

На денешен ден Кичево стана првиот ослободен…

На денешен ден, 11 Септември, по капитулацијата…

Претрес во Скопје: Пронајдена дрога, приведен дилер

Денеска (01.09.2023) во Скопје, полициски службеници од…