Објавено на:

(Видео) Еве како беше УНИШТЕН украинскиот „ЅВЕР“

t

Најголемиот товарен авион на светот, украинскиот „антонов-225“, бил уништен со гранатирање од страна на руските сили во напад на аеродромот „Хостомел“ во близина на Киев, соопшти минатата недела украинската фабрика за оружје во Украина, „Укроборонпром“.

Сега е објавено видео на кое се гледа дека авионот лоциран на аеродромот во Киев, каде што се воделе борбите, е целосно уништен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски се сретна со Зеленски во Лондон:…

Премиерот Мицкоски во Лондон се сретна со…

Венс: Ако победи Трамп ќе преговара со…

Доколку Доналд Трамп победи на изборите, ќе…

Орбан го претставува планот за решавање на…

Мировниот план на унгарскиот премиер Виктор Орбан…

Захарова: Украина подготвувала атентат на Путин

Обидот за убиство на рускиот претседател Владимир…

Австралија ќе обезбеди рекорден пакет воена помош…

Австралиската влада ќе и го обезбеди на…