Објавено на:

(Видео) Еврогол во македонската Трета лига – бомба од преку 30 метри!

t

Се случува понекогаш да видиме вистински еврогол и на македонските фудбалски терени, а сега еден таков беше постигнат во македонската Трета лига.

На натпреварот помеѓу Дојранско Езеро и Овче Поле, фудбалерот на домашниот тим Слободан Митков од околу 30-тина метри, ја погоди пречката, а потоа топката заврши и во мрежата.

– Видеото погледнете го ТУКА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЈАС СУМ КАКО ВАРДАР, СТАРТУВАМ СО МИНУС…

„Јас сум како Вардар, стартувам со минус…

СТРАШНИ ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА ИЛИЌ..…

За жал, потрагата по исчезнатата Данкa Илиќ…

Вучиќ: Со какви чудовишта си имаме работа

Убиена е Данка Илиќ, соопшти денеска на…

УЖАСНИ ВЕСТИ ОД СРБИЈА: Малата Данка е…

Малта Данка е убиена, информираше Александар Вучиќ.…

РИСОТ КРЛЕ Е ПУШТЕН НА СЛОБОДА –…

„Името му е Крле, а тоа име…