(Видео) Егејска Македонија, стотици Македонци и “Велат не нема ама еве сме”

t

Песната нема граници, коментира Илија Димовски споделувајќи видео од село Крушаре, пазарска околија на Егејска Македонија снимено вчера.

Во егејска Македонија постојат околу 140 различни македонски ора со свој ритам, мелодија, динамика…, сподели Димовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешен бугарски заменик МНР: Очекувам судири за…

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината…

Македонија на 85-то место на светскиот индекс…

На меѓународниот индекс за перцепција на корупцијата…

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Нема поголеми задржувања на граничните премини низ…

 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…