(Видео) Ексклузивно: Со рацете во воздух, дел на носилки – се предаваат борците на Азов

t

Русија постигна договор со опколените украински војници за евакуација на ранетите во фабриката за челик Азовстал, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

Во видеото кое го објави руското Министерство за одбрана, можеме да забележиме видливи последици на телата на борците на Украина, кои буквално едвај одат и се изнемоштени – па дури некој и се изнесени на носилки од фабриката за челик.

Најмалку 3.668 луѓе се убиени, а 3.896 се ранети во Украина откако Русија ја започна војната на 24 февруари. Се стравува дека вистинскиот биланс е многу поголем. Над 6,2 милиони жители на Украина побегнаа во други земји, а околу 7,7 милиони се внатрешно раселени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…

(Видео) Опасна реклама од министерството за одбрана…

„Ќе се вратиме во Киев“, вели војникот.…

Полски дипломат: Русија стои позади мигрантската криза…

„Некој им помагага на илјадниците мигранти од…

Г-7 сака да ги забрани руските дијаманти

Групата од седум најголеми економии во светот…

(Видео) Уапсен трговец со деца призна дека…

Во видео признанието на уапсениот трговец со…