Објавено на:

(Видео) Експресно: Приврзаниците на Борисов се собраа на протест пред неговиот дом

t

Приврзаници на поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов се собраа пред неговиот дом во Банкја.

Во толпата има и пратеници на политичката партија ГЕРБ. Поранешниот министер за здравство на Бугарија Стојчо Кацаров соопшти дека Борисов се наоѓа внатре во својата куќа.


Погледнете го видеото на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=4757648917677292&t=1

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цвеќе за полицијата: “Ние сакаме заедно да…

Граѓаните пред собранието им даваат цвеќиња на…

(Видео) Солза Грчева до полицијата: Спуштете ги…

Спуштете ги штитовите и пуштете го народот…

(Видео) Моментот кога “падна” оградата пред Влада

Ситуацијата пред Владата на Република Македонија ескалираше.…

(Во живо) ДЕМОНСТРАНТИТЕ БАРААТ ДА ВЛЕЗАТ ВО…

Големи тензии се случуваат моментално пред Владата…

(Во живо) ЕСКАЛИРАШЕ состојбата пред Влада

Ескалираше состојбата пред Влада на денешниот протест…