Објавено на:

(Видео) Жељко Митровиќ објави дека се укинува „Задруга“

t

Сопственикот на српската телевизија „Пинк“, Жељко Митровиќ, вчера ненајавено за првпат во живо влезе во куќата каде што се снима „Задруга“ и пред станарите и целата јавност објави дека ова ќе биде послената сезона на реалното шоу.

Пред големиот телевизиски аудиториум ќе зборуваме на начин кој треба да биде обврзувачки, но претходно ќе им оддадеме почит на загинатите и повредените со едноминутно молчење, го почна својот театрален говор Митровиќ и дополни: „Овој разговор ќе го водиме по следниот принцип: Јас ќе зборувам, вие ќе молчите. Секој упад или дофрлање ќе го сфатам како факт дека не ја разбирате сериозноста на ситуацијата во која се наоѓаме.“

Тој најави дека во иднина ќе разговара со тим од луѓе и соработници за тоа дали „Пинк“ некогаш повторно ќе прикажува реални шоуа, адека за „Задруга“ ова е официјално последна сезона.

Јавноста со години реагира на содржината на овие програми од кујната на контроверзниот Митровиќ.

@numida_meleagris

#zadruga #željkomitrović #zeljkomitrovic #zadruga6 #zadruga__official #pinktv

♬ original sound – Biserka

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Армиски хеликоптери напомош во гаснење на пожарот…

Армиски хеликоптер се вклучи во гаснење на…

(Видео) И ОВА СЕ СЛУЧИ ОД БАЈДЕН:…

Американскиот претседател Џо Бајден го најави украинскиот…

„Влен“ ќе има седум заменици-министри, Ељфете Исмаили…

Министерот за здравство и дел од коалицијата…

ЗА МНОГУ ГОДИНИ: ДЕНЕСКА Е ПЕТРОВДЕН!

Син Јонин, брат на Андреј Првоповиканиот, од…

ПЕТРОВДЕН: Се што треба да знаете за…

Апостол Петар, познат и како свети Петар…