Објавено на:

(Видео) Живееме во „нaцистичка Гepманија“ ама се уште не знаеме

t

Научникот кој ги откри мРНК вакцините ја спореди сегашната ситуација со она што се случуваше во Германија во 20-тите и 30-тите години. Високо интелигентни, високо образовани луѓе, а сè полудено. „Кога имате општество на сепарирани луѓе и анксиозност која слободно плива насекаде, тие стануваат како хипнотизирани и можете да ги водите кај што сакате“, вели доктор Роберт Малоун.

Доктор Роберт Малоун ова го кажа на подкаст кај Џо Роган, исклучително интересна епизода (3 часа) која ја имате овде.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Нема класно без национално ослободување!

Нема класно без национално ослободување порачаа од…

Арсовска: Договорот со приватните превозници е раскинат…

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во изјава…

(Фото) Арсовска го одбележа Меѓународниот ден на…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…

Русјаков: Не тагувај, интелектуална бижутеријо, ако треба,…

Додека лицемерството лажира повреда на теренот наречен…

Ова се условите што Русите му ги…

Како услов за ова, Бајден посочи дека…