(Видео) Заедничко дружење на Град Скопје и Хуманитарната организација Свети Спас на Школка на втор ден Велигден

t

Во организација на хуманитарната организација Свети Спас – Скопје денес на вториот ден Велигден во градскиот Парк се одржа голем настан на Школка.

На настанот имаше заедничко дружење на Град Скопје и Хуманитарната организација Свети Спас со најмладите членови од градот.


На Школка присуствуваше и градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска која го отвори настанот.

Настанот беше проследен со музика, а на дечињата им беа поделени Велигденски пакетчиња со грицки и чоколади.

Проследете дел од атмосферата:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски се сретна со Санду: Со Молдавија…

Володимир Зеленски се сретна со молдавската претседателка…

Се сруши зграда во Будимпешта, има и…

Четворица минувачи се повредени денеска во Будимпешта…

Ќе му платат милијарди ако победи: Сопственикот…

Украинскиот милијардер Ринат Ахметов поднесе тужба против…

Најнови вести: За 130% поскапа струја за…

130% поскапа струја ќе плаќаат најголемите потрошувачи…

Европски аналитичари: Бугарија се изживува со Македонија…

Битолчанецот Божидар Бижиновски накратко на неговиот Фејсбук…