(Видео) За прв пат во историјата, се што беше напишано беше сработено: Отчет за првите 82 дена – Арсовска им покажа на политичарите како се работи

t

За прв пат во историјата на Република Македонија, градоначалник или политичар прави детален отчет за сработеното во првите 80 дена од стапувањето на функција.

Првата жена градоначалник на Град Скопје во независна Македонија, Данела Арсовска уште еднаш изненади и се чини го оствари невозможното, односно до запирка го оствари тоа што го вети за првите 82 дена кои ја носат симболиката на бројот кој го носеше на гласачкото ливче на локалните избори за Градот Скопје.

Со својата работа таа покаже дека може поинаку, им покажа на политичарите како се работи, дека со малку средства многу труд и работа може да се оствари она кое што било зацртано во предизборната кампања и е ветено пред граѓаните.

Детално точка по точка Арсовска во промотивното видео елаборира што е сработено.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…

(Фото) “Вагнер” јавно бараат платеници за војната…

Во рускиот град Екатеринбург се поставени неколку…

(Видео) Меѓуетнички односи на ниво: Иссвиркан македонскиот…

Вчера вечер на Плоштадот "Скендербег" во Скопје…

(Видео) Протестите продолжуваат: Земјоделците во Холандија ги…

Земјоделците во Холандија прскаат ѓубриво и сено…

Украина: Опасноста од катастрофа во Запорожје секојдневно…

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот…