Објавено на:

(Видео) За разлика од македонските навивачи што се испотепаа, во Црна Гора со аплаузи дочекана српската химна!

t

Црногорските навивачи во Подгорица аплаудираа на српската химна „Божја правда“ во пресрет на натпреварот меѓу двете фудбалски репрезентации во квалификациите за ЕУРО 2024 година.

На ист начин, химната на Србија беше поздравена пред пет години, кога двете селекции се сретнаа во Лигата на нации, за првпат по „разделбата“ на двете земји.

Српски навивачи има и на трибините на стадионот „Под Горица“, во посебен сектор на јужната трибина, пренесува Танјуг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Најмногу ме погоди што Македонија гласаше…

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва во интервју…

Вучиќ: Колективниот Запад нѐ потцени

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва изјави…

Само во Србија: Кој го проектирал овој…

Необичен пешачки премин се појави во населбата…

Гласање за Резолуцијата за Сребреница денес во…

Генералното собрание на ОН денеска ќе гласа…

Агродронови, најмодерна механизација и роботи изложени на…

Сè што е поврзано со земјоделството, од…