Објавено на:

(Видео) За разлика од македонските навивачи што се испотепаа, во Црна Гора со аплаузи дочекана српската химна!

t

Црногорските навивачи во Подгорица аплаудираа на српската химна „Божја правда“ во пресрет на натпреварот меѓу двете фудбалски репрезентации во квалификациите за ЕУРО 2024 година.

На ист начин, химната на Србија беше поздравена пред пет години, кога двете селекции се сретнаа во Лигата на нации, за првпат по „разделбата“ на двете земји.

Српски навивачи има и на трибините на стадионот „Под Горица“, во посебен сектор на јужната трибина, пренесува Танјуг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) За разлика од македонските навивачи што…

Црногорските навивачи во Подгорица аплаудираа на српската…

На сред терен запрело срцето на млад…

Српскиот интернационалец Драги Гудељ колабираше на сред…

Вучиќ ја продаде куќата: Америка ќе биде…

Србија успеа да го издржи притисокот од…

Србија најави најголема изложба на оружје и…

Минисерството за одбрана на Србија ќе организира…

Да не се повтори: На денешен ден…

На денешен ден пред 24 години почнаа…