(Видео) Зошто САД и ЕУ би сакале да се произведува биолошко оружје во Украина?

t

Во Тешки муабети денеска се разговараше за доказите кои ги изнесе постојаниот претставник на Русија во Советот за безбедност на Обединетите Нации, кој тврди дека во Украина било произведувано биолошко оружје.

“Видете Русија многу напредна и во нуклеарното оружје и во воздухопловството, наоружувањето, веќе воздухопловните сили на Русија не се викаат воздухопловни туку воздушно-космички сили. Значи тие сме спремни да војуваат и во Вселената, со ласери и лично.

Значи сега Европа и САД бараат начин да се борат со Русија и на друг начин, ете економска војна, веројатно и биолошкото оружје.

И сега ние сите ќе се запрашаме од каде одеднаш ни дојде Ковид-19, очигледно дека тој од некаде излезе и е произведен во некоја лабораторија, Јас сум убеден дека кој и да го смисли ова, од која и да е зземја, за ова ќе треба еден голем Нирнбершки процес, затоа што умреа голем број на луѓе.

Тоа значи дека и вакцините кои се произведуваа можно е да беа таргетирани за одредени популации.” – вели Јакимовски.

Следете ја емисијата во ѓиво на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=324696106302991&notif_id=1647030651573940&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Москва: Русија нема да дозволи „нацистичка држава“…

Во моментов, ниту Западот ниту Киев не…

Зеленски почна да ја сузбива корупцијата за…

Украинскиот претседател Владимир Зеленски го одобри новиот…

Вашингтон Пост: Украина се мачи да најде…

Киев ја засилува граничната контрола додека десетици…

Путин: Раководството во Киев „полуде“

Прогонувањето на Русите од страна на украинските…

Шпанија издаде предупредување за финансирањето од ЕУ…

Финансиските ресурси на ЕУ за поддршка на…