(Видео) Зошто СДСМ не реагира и не почнува постапки против градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ?!

t

Зошто СДСМ не реагира на работата на градоначалницте од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, поточно за серијалот текстови кои ги објавува Инфомакс, а во кои се достапни податоци за тендери кои ги добивале неколку фирми кои за една година земале повеќе од милијарда денари.

– Секоја недела објавуваме текстови поврзани со тендери во општините предводени од градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ, каде за една година се испумпани преку милијарда и 200-300 милиони.

Прашањето е зошто СДСМ не зборува за тоа, зошто не почнуваат постапки.

Една фирма е на директорот на штаб на партијата, една е со содружништво на Мицкоски, си тераат шеми и со сдсмовските фирми со кои си работеа претходните градоначалници… Прашањето е зошто СДСМ не реагира? – вели Митовски.

Серијалот текстови можете да го прочитате на линкот во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Груевски: Рестартирање на пропаднатите “споменици на транзицијата”,…

Претходната Влада предводена од Груевски започна проект…

Богоев: Веќе се е јасно, во Македонија…

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во своја…