Објавено на:

(Видео) Избрана песната која ќе не претставува на Евровизија

t

Ова е песната која оваа година ќе ја претставува Македонија на Евровизија.

Вечерва беше прогласен победникот, Андреа со нејзината песна „Circles“ доби најмногу гласови од стручното жири, а со бројот од гласови на публиката беше доволно да стане наш претставник.

Победничка песна ќе нè претставува на овогодинешната Евровизија во Торино, Италија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…