Објавено на:

(Видео) Избрана песната која ќе не претставува на Евровизија

t

Ова е песната која оваа година ќе ја претставува Македонија на Евровизија.

Вечерва беше прогласен победникот, Андреа со нејзината песна „Circles“ доби најмногу гласови од стручното жири, а со бројот од гласови на публиката беше доволно да стане наш претставник.

Победничка песна ќе нè претставува на овогодинешната Евровизија во Торино, Италија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…