(Видео) Извини, не е лесно да се изгуби финале – Ѓоковиќ повторно ги освои срцата на сите: Го тешеше Бугаринот Димитров

t

Новак Ѓоковиќ веднаш по победата требаше да ги даде првите впечатоци за новата титула во Париз, но пред да одговори на прашањето истрча кај поразениот Бугарин, Григор Димитров да го утеши.


Новак Ѓоковиќ седми пат во кариерата е шампион на Мастерсот во Париз, а во финалето падна бугарскиот тенисер Григор Димитров со резултат 6:4, 6:3. Српските и бугарските тенисери долги години имаат пријателски односи, па наместо да слави, Новак ги тешел пријателот и противникот.
Српскиот ас требаше да даде изјава, но пред да одговори на првото прашање отиде кај Димитров да го прегрне и да го затвори бидејќи поразот беше исклучително тежок за Бугаринот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

На денешен ден Заев и Димитров беа…

На денешен ден пред 6 години тогашниот…